Atrakcje
1. Krynica Morska i jej okolice
Krynica Morska charakteryzuje się niezwykłą lokalizacją, na wąskim skrawku lądu jakim jest Mierzeja Wiślana.Tak ukształtowany teren sprawia, że można tutaj znaleźć wiele punktów widokowych, które warto odwiedzić.Dlatego będąc w Krynicy Morskiej warto wybrać się do miejsca zwanego „Wielbłądzim Grzbietem” często nazywanym „Wielbłądzim Garbem” czyli najwyższą w całej Europie stałą wydmą o wysokości 49,5 m n.p.m. znajdująca się na północno wschodnim krańcu Krynicy Morskiej. Jest to miejsce z którego dostrzec można Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany oraz na horyzoncie dostrzec można Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej. W tym miejscu powstała również wieża widokowa, która ułatwia podziwianie malowniczego krajobrazu.
W Krynicy Morskiej znajdują się jedne z najpiękniejszych kąpielisk morskich w Polsce i nie tylko, ponieważ kąpieliska tutejsze rywalizują pod względem atrakcyjności z kąpieliskami znajdującymi się na całym wybrzeżu Bałtyku. Dostrzec można również w tym regionie, wyższe temperatury wody. Plaże piaszczyste z łagodnie obniżającym się dnem morza stwarzają optymalne warunki do kąpieli, w szczególności z małymi dziećmi. Wypoczynek dodatkowo uatrakcyjniają fale morskie. Na plaży w sezonie letnim zagospodarowano w przebieralnie, atrakcje w postaci zjeżdżalni i wiele innych atrakcji, a do okolicznych knajp i smażalni ryb, można wybrać się na smaczny obiad.
Dodać należy, że do przyjemnych pobytów należy zaliczyć pobyty jesienią, zimą i wiosną. Nikogo nie trzeba przekonywać, że te pory roku pięknie prezentują się w nadmorskich krajobrazach. Pogoda w tych okresach nie sprzyja opalaniu, jest jednak mnóstwo innych sposobów, aby miło spędzić czas po za sezonem letnim. Do atrakcji tych zalicza się spacery, wycieczki rowerowe, nordic walking, wyprawy po lesie. Jedną z ważniejszych atrakcji są wyprawy w poszukiwaniu bursztynów i muszelek, którymi można pochwalić się bliskim po powrocie z wypoczynku.
Zapraszamy o każdej porze roku!!!!
2. Muzeum Stutthof
W odległości 20 km od Krynicy Morskiej w Sztutowie, znajdują się pozostałości po zbudowanym w 1939 roku obozie koncentracyjnym. Pierwszych 150 więźniów przywieziono do obozu już 2 września 1939 roku. W następnych latach docierały tu tysiące więźniów z całej Polski, a od 1942 roku z całej Europy. Łącznie przez obóz przeszło około 120 tys. więźniów, z czego 50 tys. Żydów. Obóz został wyzwolony 9 maja 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej. 12 marca 1962 roku powołano do życia Muzeum Stutthof w Sztutowie. Prowadzi ono między innymi badania dziejów obozu, jego eksterminacyjnych funkcji, miejsca Stutthofu w systemie hitlerowskich obozów Zagłady. Z dawnych obiektów obozu zachowały się miedzy innymi cztery baraki, gmach niemieckiej komendantury, krematorium, komora gazowa oraz ogrodzenia zwanego starego obozu. Dla zwiedzających udostępnione zostało muzeum, natomiast 500 metrów od obozu w miejscu, gdzie Niemcy palili ciała zmarłych, stoi Pomnik Pamięci Ofiar.
Zachęcamy do zwiedzania!!!!
3. Muzeum Bursztynu w Stegnie
Odwiedzając miejscowość Stegna warto zajrzeć także do zabytkowego Kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, zbudowanego w latach 1681-1683. Budynek z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcją szachulcową znajduje się w centrum wsi. Na wieży znajduje się gałka z chorągiewką wietrzną, na której widnieje data 1682.We wnętrzu znajdują się unikalne na skalę światową podwieszone do stropu malowidła na płótnie mistrza Reinholda Schneidera oraz zabytkowe organy. W sezonie letnim odbywa się tu Festiwal Organowy.
W sali Muzeum Bursztynu zwiedzający mogą:
- obejrzeć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin;
- zobaczyć drzewo ociekające bursztynem;
- odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty;
- zapoznać się z początkami bursztynnictwa;
- nauczyć się odróżniać bursztyn od falsyfikatów.
4. Muzeum Zalewu Wiślanego
Będąc w Krynicy Morskiej warto wybrać się na wycieczkę do okolicznej miejscowości Kąty Rybackie, gdzie czekają na gości liczne atrakcje. Muzeum Zalewu Wiślanego - to najmłodszy z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Do najciekawszych eksponatów muzeum należy oryginalny, w pełni wyposażony warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz unikatowy eksponat barkas - jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku, na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem – obejrzymy tu tradycyjne łodzie rybackie. Będąc w tym miasteczku, skorzystaj z noclegów w Krynicy Morskiej i ciesz się urlopem. Naprawdę nie tylko Muzeum Zalewu Wiślanego, ale także sam klimat tego miasteczka – pozwoli Ci się cieszyć urlopem!